Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

POEZJA, KTÓRĄ LUBIMY… - szkolny konkurs recytatorski

27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-3 pt. „Poezja, którą lubimy…”.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Jolanta Jurewicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Tegoroczną uroczystość rozpoczęła  i uczestników wspierała podczas prezentacji  Wicedyrektor Irena Krawiec.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dzieci klas młodszych, a ulubionymi poetami, których wiersze uczestnicy najchętniej prezentowali byli: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner  i Agnieszka Frączek, Czesław Janczarski.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji dziecięcej,
  • kształtowanie kultury żywego słowa,
  • rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich,
  •  upowszechnianie kultury języka.

W konkursie wzięło udział 65 uczestników, z których każdy prezentował jeden wiersz  z poezji dziecięcej.

Tegoroczne Jury reprezentowały panie: mgr Henryka Drożak, mgr Helena Kołodziej, mgr Irena Nadbereżna, mgr Maria Zarzycka mgr Katarzyna Sołtys. Komisja konkursowa oceniała uczestników za prawidłową dykcję, intonację, przekaz informacji i emocji  oraz ogólny wyraz  artystyczny. Spośród  wszystkich prezentacji komisja konkursowa wyłoniła najlepszych i przyznała im nagrody i wyróżnienia na poziomie klas 0, I, II  i III.

Autor: mgr Jolanta Jurewicz