Obóz sportowy kl. 6B w Zamościu 2022

Obóz sportowy kl. 6B w Zamościu

W dniach 23-28.10.2022r. w Zamościu odbył się obóz sportowy klasy sportowej 6 B. Miejscem zakwaterowania był Hotel Artis. który zapewniał bardzo dobre warunki do trenowania, nauki i relaksu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Adela Orłowska i wychowawczyni Jadwiga Jankiewicz. Pan Bogdan Małecki dbał o bezpieczeństwo uczniów podczas biegu na orientację, gry terenowej oraz pieszych wycieczek.

Uczestnicy obozu korzystali z basenu, sali do ćwiczeń, kręgielni, minitężni, caldarium oraz sali do nauki. Szef kuchni pan Marcin wraz z całym Zespołem dbał o to, żeby posiłki były smaczne i zdrowe.

Podczas obozu pani Olga Salista -Voloshyn prowadziła naukę pływania, zajęcia nordic walking i stretchingu. Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego "AZYMUT" Siedliska panowie Krzysztof i Patryk Czerwieniec zapoznali uczestników obozu z podstawami biegu na orientację, zorganizowali zawody indywidualne(4 trasy) biegu na orientację oraz w grze terenowej w parku w Zamościu.

Wyniki biegu na orientację:

1 m. Miłosz Nadbereżny, 2 m. Antoni Włodarczyk, 3 Jakub Czernia

W grze terenowej zwyciężyli Dawid Bielecki - Miłosz Nadbereżny, 2 miejsce zajęły Laura Chłanda - Hanna Opalińska, 3 miejsce-Kuba Czernia - Olivier Mikoś.

Uczniowie kl. 6b mieli również okazję rywalizować z kolegami z UKS AZYMUT. Trener Ernest Gdula z Gimnastycznego Klubu Sportowego ERKA poprowadził bardzo ciekawe zajęcia z gimnastyki połączonej z akrobatyką.

Podczas obozu odbyły się też 12 Urodziny wszystkich uczniów klasy 6 B. Z tej okazji zostały złożone życzenia, zdmuchnięto świeczki, zjedzono pizzę i przeprowadzono Mistrzostwa Obozu w Kręglach. Mistrzem Obozu Klasy Sportowej 6 B został Dawid Bielecki (101 pkt.), 2 m.- Olivier Mikoś (83 pkt.), 3 m. Jakub Czernia (78 pkt.).

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie obozu sportowego klasy sportowej 6 B. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze za rozgrywki sportowe. Był to również czas na podziękowanie opiekunom, którzy otrzymali od uczestników pamiątkowe laurki, na których zostały napisane podziękowania za organizację obozu i opiekę podczas pobytu na obozie.

Podziękowania należą się Gminie Stalowa Wola oraz Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu Sp. z o.o. w Stalowej Woli za pomoc finansową przy organizacji Obozu Sportowego kl. 6B.

Jadwiga Jankiewicz