Wycieczka klasy II a na Pocztę Główną

18 października 2013 r. uczniowie klasy II a udali się na wycieczkę na Pocztę Główną. Celem wycieczki było zapoznanie z budynkiem poczty i pracą pocztowców oraz poznanie zakresu usług pocztowych.

Pani Kierownik poczty przybliżyła dzieciom znaczenie wyrazów: list, paczka, adresat, nadawca, skrzynka pocztowa, skrytka pocztowa  itp. Dzieci zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dowiedziały  się jakie sprawy można załatwić na poczcie, jak ważna i odpowiedzialna jest w społeczeństwie praca listonosza i pracowników poczty. Poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedziały się, jak przebiega sortowanie (ekspedycja), stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.

Wizyta  była również okazją do złożenia pracownikom życzeń z okazji Dnia Poczty Polskiej, który obchodzony jest 18 października oraz do przekazania własnoręcznie wykonanych upominków. Dzieci otrzymały słodkie upominki od pracowników poczty.

Podczas odwiedzin uczniowie utrwalili  nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Autor: Marzena Pelc

Licznik wyświetleń: 2027