Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Działanie: Festiwal smaków

W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w akcji pod nazwą „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Każda z klas odpowiednio wcześniej wylosowała zestaw do przygotowania. Dnia 25 maja 2016 roku,  uczniowie pod opieką wychowawców przygotowywali przekąski, sałatki,  koktajle i desery na bazie zdrowych produktów. Następnie w sali gimnastycznej prezentowali i degustowali swoje dzieła sztuki kulinarnej. Można było podziwiać i próbować między innymi : jeży z gruszek i winogron, koktajli czerwonych, zielonych, sałatki owocowej, szaszłyków owocowych , łódeczek z warzyw i wielu innych specjałów. Była to prawdziwa uczta dla ciała i duszy. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i umiejętnością pracy zespołowej. Wszystkie propozycje kulinarne były niezwykle pachnące, kolorowe i naprawdę smaczne. Gratulacje!

Autor: mgr Aldona Paterek