Biała Szkoła - luty 2016

W dniach od 1 do 6 lutego 2016 roku uczniowie z klas V b, VI a i VI c wraz z opiekunami, paniami: Anną Dembowską, Barbarą Kuziorą, Martą Wieszczek, Anną Orkiszewską i kierownikiem panią Ewą Białas wyjechali do Soli k/Żywca.

Mieli okazję odwiedzić Wadowice i dom rodziny Patrona Szkoły -  Jana Pawła II.

W Centrum Nauki w Świnnej wzięli udział w lekcji fizyki z ciekłym azotem i rozwiązywali zagadki logiczne.

W Bielsku Białej w Wytwórni Filmów Rysunkowych dowiedzieli się, jak powstaje film animowany.

Brali udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, poznawali sztukę ludową i dawne instrumenty muzyczne.

Podczas wycieczek krajoznawczych zwiedzili niektóre miasta Beskidu Żywieckiego oraz atrakcje, jakie one oferują, m.in. Centrum Przyrody i Ekologii w Istebnej, Koniaków, Żywiec czy punkt graniczny (trójstyk), gdzie łączą się granice Polski, Czech i Słowacji.

Jedną z wielu atrakcji „białej szkoły” była nauka jazdy na nartach na stoku w Zwardoniu i wycieczka do Wisły.

Podczas drogi powrotnej niespodzianką dla wszystkich była przejażdżka dorożką w Krakowie.

Autor: mgr Marta Wieszczek

Licznik wyświetleń: 2089