Liliana i Natalia laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Zawsze razem’’

Uczennice klasy 1c zostały  laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Zawsze razem’’, którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Celem konkursu było promowanie i kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz uwrażliwianie na potrzeby słabszych i chorych. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie podkarpackim.

Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wpłynęło 498 prac plastycznych z 81 szkół. Komisja konkursowa przyznała 10 równorzędnych nagród oraz 10 wyróżnień. Wśród nagrodzonych były najmłodsze uczennice z naszej szkoły: Liliana Maziarz (laureatka Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy) oraz Natalia Dryńska (również zdobywczyni kilku nagród w szkolnych konkursach: recytatorskim, plastycznym, pieśni patriotycznej). Prace nagrodzone w konkursie wojewódzkim zostały wykonane na zajęciach edukacyjnych pod kierunkiem wychowawcy.

Organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zawsze Razem” podziękowali dzieciom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

Fundatorem nagród był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 5 grudnia br. Dziewczynki mogły odebrać swoje nagrody dzięki uprzejmości mamy Liliany, która towarzyszyła wychowawczyni w podróży do Rzeszowa.

Gratulacje dla zdolnych pierwszoklasistek!

Autor: Małgorzata Kotwa