"Z SIATKÓWKĄ NA TY"

We wtorek i środę hala MOSiR wypełniona była dziećmi ze stalowowolskich szkół podstawowych, które chciały zapoznać się z zasadami gry w siatkówkę

Ostatnie sukcesy zarówno reprezentacji żeńskiej jak i męskiej spowodowały znaczny wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu. Dzieci bez problemu wymieniały imiona i nazwiska polskich siatkarek i siatkarzy. We wtorek mogły się zaprezentować dzieci z klas trzecich. W środę goszczono dzieci z klas IV-V ze szkół 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 i 12. Każde zajęcia rozpoczynały się intensywną rozgrzewką, którą poprowadziła trenerka lekkiej atletyki Monika Kłosowska. Następnie drużyny szkolne, na czterech przygotowanych boiskach uczyły się zagrywki oraz przyjęcia. Na początku nie było to łatwe, ale w miarę upływu czasu dzieci radziły sobie coraz lepiej. Po zakończonych zajęciach każde dziecko otrzymało „coś na regenerację” i z uśmiechem na ustach opuściło nasz obiekt. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy sportowej III A oraz klasy sportowej IV A.

Opiekę nad uczniami sprawował Pan Wojciech Fabianowski.

Autor: Wojciech Fabianowski