• Do wakacji: 47 dni

Logowanie

Zaloguj się

Szybkie biegi szkolnych lekkoatletów

We wtorek 19 września stadion  w Stalowej Woli ponownie gościł uczniów ze szkół podstawowych powiatu stalowowolskiego w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w konkurencjach lekkoatletycznych .

Reprezentacja naszej szkoły liczyła 14 osób, a w jej skład weszli: Oliwia Armata, Karolina Czernia, Weronika Dryńska, Laura Gilar, Weronika Gilar, Milena Kowalska, Julia Nowak, Maja Ramocka oraz Sebastian Chyła, Mikołaj Dubaj, Igor Grabas, Adam Polak i Marek Popek .

Najliczniejsza grupa dziewcząt startowała w biegu eliminacyjnym na 60 m, a do finału dotarły Karolina Czernia i Milena Kowalska. W biegu finałowym lepsza okazała się Milena, która zajmując drugie miejsce, wywalczyła awans do finałów wojewódzkich. Karolina, najmłodsza zawodniczka w stawce, zajęła czwartą lokatę. W medalowej strefie znalazł się także Sebastian Chyła, który uplasował się na 2 miejscu w biegu na 1000 m, tym samym również kwalifikując się do finału wojewódzkiego. Na tym samym dystansie, ale w młodszej kategorii, 4 miejsce zajął Mikołaj Dubaj.

Autor: Anna Pałka