Uczniowie PSP 12 wśród najlepszych w Polsce

W dniach 30.08 – 1.09.2023 r. w Toruniu odbył się Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich.

Zawody były kontynuacją regionalnych eliminacji, które odbywały się wiosną w całym kraju. Dzięki temu na starcie biegów przełajowych oraz dwuboju stanęło prawie 1000 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród zawodników reprezentujących województwo podkarpackie znaleźli się Karolina Czernia z kl. 4 A i Kornelia Szafran z kl. 5 B, startujące w dwuboju oraz Sebastian Chyła z kl. 8 A, biorący udział w biegu przełajowym i sztafecie 24 x 200m. Ich udane starty przyczyniły się do zajęcia wysokiej, trzeciej lokaty całej reprezentacji w klasyfikacji województw.

Wyjazd był także okazją do zwiedzania Torunia wraz z przewodnikiem oraz poznania historii tego pięknego miasta. Dodatkowym smaczkiem była obecność gwiazd polskiej lekkoatletyki, którzy bezpośrednio na stadionie dopingowali młodych zawodników.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za kolejne, udane starty.

Autor: Robert Matuszak