Dziewczęta PSP nr 12 Stalowa Wola mistrzyniami Podkarpacia!!!!

09.03.2023 w Nowej Sarzynie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

Dwanaście najlepszych szkół podstawowych wśród dziewcząt i chłopców wyłonionych z eliminacji gminnych, powiatowych i rejonowych walczyło o tytuł mistrzowski  i o awans do rozgrywek ogólnopolskich. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie i było bardzo zaciętych. Szczególnie wiele emocji wzbudził mecz finałowy dziewcząt pomiędzy PSP nr 12 Stalowa Wola i  SP Kąkolówka. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 dla stalowowolanek i prawie wszystkie spotkania indywidualne również kończyły się 3:2 i na przewagi.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr  12 im. Jana Pawła II ze Stalowej Woli (Kamila Jurek , Zuzanna Życzyńska, Aleksandra Janeczko, Laura Doroz). Uczennice zdobyły Mistrzostwo Podkarpacia i awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-7.06.2023r.  w Drzonkowie k/Zielonej Góry.

Chłopcy reprezentujący PSP nr 12 Stalowa Wola (Jakub Wilk, Bartosz Wąsik, Arkadiusz Puka) uplasowali się na 11 miejscu. Dyrektor PSP nr 12 Pan Marek Kopera złożył uczniom gratulacje i życzył im dalszych sukcesów.

Uczniów do zawodów przygotowały: P. Jadwiga Jankiewicz i P. Adela Orłowska

Autor: Jadwiga Jankiewicz