KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PT. ,,ŚWIECI GWIAZDKA JEZUSKOWI”.

Świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek pt. ,,Świeci gwiazdka Jezuskowi” odbył się w dniach: 31.01.2023 ( wtorek)  i  01.02.2023 ( środa).

Do konkursu zgłosiły zespoły klasowe od 0- 2 oraz grupa przedszkolna. Dzieci  zaprezentowały swój repertuar składający się z  dwóch Świąteczno-Noworocznych  Kolęd   lub Pastorałek. Komisja bacznie obserwowała jakość wykonania każdego utworu.

Jury w składzie: Ksenia Rup, Agnieszka Ryznar, Marek Tyza, Ewa Białas, Ewelina Kiełbowicz    oceniło występy dzieci pod względem  doboru repertuaru,  układu choreograficznego oraz elementów  stroju. Każdy  zespół klasowy miał okazję zaprezentować swoje utwory w ciekawych aranżacjach.  Dzieci wspólnym kolędowaniem stworzyły świąteczną atmosferę, która udzieliła się wszystkim uczestnikom  i słuchaczom. Śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje więź miedzy nimi, daje poczucie bliskości, przyjaźni  i miłości. Wydarzenie to ma na celu pielęgnowanie narodowych tradycji pięknych polskich zwyczajów i wspólnego spędzania czasu.

Organizatorem konkursu świetlicowego była pani Natalia Flis.

Autor: Natalia Flis