Góra Grosza 2014 - XV edycja

Samorząd Uczniowski prosi uczniów i nauczycieli naszej szkoły o włączenie się w XV edycję ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej "Góra grosza"

Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!
Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się usypać ogromną Górę Grosza!

Celem akcji jest pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzinnych domów zastępczych. Zbiórka monet będzie trwać od 28.11 do 12.12.2014 roku.

Prosimy wychowawców o zbiórkę pieniędzy w swoich klasach, a po zakończeniu akcji proszę przekazać zebraną kwotę do pani E. Treli lub pani K. Grzebieniak.

CEL GÓRY GROSZA

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 60 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

TERMIN AKCJI GÓRA GROSZA

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach 24 listopada – 5 grudnia 2014 roku.

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA W AKCJI
• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie
przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
• Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących
dzieci.
• Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest w pakiecie. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.naszdom.org.pl zakładka GÓRA GROSZA.

GÓRA GROSZA W 6 KROKACH:

1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie protokołu zbiórki;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Wysłanie oryginału protokołu zbiórki na adres biura Towarzystwa Nasz Dom;
6. Wysłanie monet kurierem na adres podany na liście przewozowym.

Organizatorzy akcji w szkole:

Elżbieta Trela

Katarzyna Grzebieniak