DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W ŚWIETLICY

„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
                         Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.”

K.Puchatek

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto to przypada w rocznicę urodzin pisarza - Alana Milne’a. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć dzieciom o sympatycznym bohaterze ze Stumilowego Lasu, który uwielbiał miód i wspólnie poczytać o zabawnych przygodach Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, które potrafią rozbawić do łez.

Uczniowie klasy I d przebywając po lekcjach w świetlicy szkolnej postanowili również uczcić ten dzień. Wraz z nauczycielem czytali fragmenty „Kubusia Puchatka”, rozmawiali na temat tytułowej postaci książki oraz malowali ilustracje z uroczym misiem. W tym dniu nie zabrakło uśmiechu, dobrych humorów oraz wspólnej „sesji zdjęciowej”.

Autor: mgr Lidia Surowaniec