Wyspa Przedsiębiorcy

8 stycznia 2014 r. ruszył w naszej szkole projekt "Wyspa Przedsiębiorcy" organizowany przez Europejski Instytut Edukacji Engram w Krakowie wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim. Uczniowie klasy VI a warsztaty podzielone mieli na 3 dwugodzinne części (8, 15.01 i 5.02.2014r.). Zajęcia prowadziła pani Izabela Wojciechowska a nad uczniami opiekę sprawowała pani Agata Partyka - wychowawca klasy VI a.

O projekcie "Wyspa przedsiębiorcy"

Głównym celem projektu jest kształtowanie postawy przedsiębiorczej u dzieci, rozumianej jako twórcze i aktywne dążenie do ulepszenia otaczającej nas rzeczywistości, dzięki kreatywnemu myśleniu, innowacyjności i umiejętności współpracy z innymi ludźmi.
Współczesny rynek pracy wymaga od młodych ludzi społecznych (m.in. komunikacyjnych, pracy w grupie, innowacyjności) przydatnych w przyszłym życiu zawodowym. W założeniu realizacja programu powinna przyczynić się do zwiększenia tych niezbędnych cech, jak również znajomości narzędzi finansowych i przedsiębiorczych wśród dzieci zamieszkujących powiat stalowowolski.

Projekt składa się z:

- bezpłatnych warsztatów dla dzieci w obecności nauczycieli,
- bezpłatnych konsultacji dla nauczycieli,
- bloku informacyjnego wraz z ofertą i programem edukacyjnym,
- zestawu bezpłatnych materiałów edukacyjnych (do pobrania na stronie EIE "Engram"    www.euroengram.edu.pl): gry planszowej "Wyspa Przedsiębiorcy", planszy "Z firmą za Pan Brat",  publikacji "Dziennik Pokładowy", formularza skróconego biznes planu.

Główne cele projektu:

- Uświadomienie dzieciom, że to kim są i będą w przyszłości, zależy tylko od nich, a więc zdobycie wiedzy i  umiejętności z zakresu ekonomii to początek ich małych wyborów.
- Pobudzanie odpowiedzialnego myślenia, nie tylko za siebie - własna działalność gospodarcza to także  miejsca pracy innych.

Autor: opracowanie artykułu: Agata Partyka, tekst przepisała Wiktoria Woźny, kl. VI a