Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

Od września klasa II d uczestniczy w programie eTwinning .
eTwinning
 to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom
i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Klasa II d pod opieką wychowawcy - Marzeny Pelc przystąpiła do projektu "Handmade Christmas Cards", który został stworzony przez Kardelen İKİZCELİ- nauczycielkę z Turcji.
Głównym celem projektu jest poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w różnych krajach europejskich oraz zdobycie nowych przyjaciół.
Dzieci z klasy II d wykonały własnoręcznie kartki świąteczne oraz napisały długi list opisujący polskie tradycje bożonarodzeniowe. Kartki zostały wysłane m.in. do Turcji, Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Ukrainy, Hiszpanii, Rumunii, Włoch. Kilka wysłano również do polskich szkół biorących udział w projekcie. Teraz dzieci oczekują na kartki i listy od koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych szkół europejskich.

Autor: mgr Marzea Pelc