Wioska Świętego Mikołaja

1 grudnia 2016 r. o świcie dzieci z klasy II d i II e wyruszyły do Bałtowa do Wioski Świętego Mikołaja.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Bajkowym Parku Rozrywki. Jak nazwa wskazuje, było tam mnóstwo rozrywkowych rzeczy - basen z kulkami, samochodziki, gry zręcznościowe itd. Można było też malować świąteczne obrazki. Śmiechu co nie miara było podczas występu iluzjonisty i tresowanych pudelków ze swoją opiekunką.
Jednym z punktów wycieczki było malowanie gipsowych aniołków pod opieką Pani Choinki
i jej pomocnicy.
Wiele emocji wzbudził spacer w Labiryncie Królowej Śniegu. W tym miejscu panowała mroźna atmosfera. Wszystko było w kolorze białym, niebieskim i srebrnym. Spacerowi towarzyszyła baśń H.Ch. Andersena pt. "Królowa Śniegu", która była ilustrowana na ścianach labiryntu i opowiadana przez Panią przewodnik.  Na końcu labiryntu na dzieci czekała prawdziwa Królowa Śniegu, piękna, lodowa Pani w przepięknym stroju.
Spotkanie z Eskimosem i oglądanie jego lodowych domków oraz łowienie rybek w przeręblach to kolejny etap wyprawy.
Wiele pozytywnych wrażeń wywołał wśród dzieci spacer w cukierkowym lesie oraz spotkanie po drodze żywych zwierzaków.
Główną atrakcją było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego przytulnej chacie. Przed chatą stały sanie Mikołaja zaprzężone w 4 renifery. Mikołaja niestety nie było. Dzieci w ogromnych emocjach czekały parę minut na jego przybycie. Gdy nadszedł, było mnóstwo radości. Dla tych, którzy trochę rozrabiali, Mikołaj przygotował specjalny młynek do mielenia grzechów. Od tej pory w klasach II d i II e nie będzie dzieci rozrabiających, gdyż każdy pozbył się złych uczynków. Wszyscy otrzymali paczki i zrobili zdjęcie z Mikołajem.  Podczas całej wyprawy panowała miła, świąteczna i radosna atmosfera.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy….”

Autor: mgr Marzea Pelc