Pokaz Mody Ekologicznej

23 kwietnia w klasie 3 d odbył się Pokaz Mody Ekologicznej. Rozpoczął się on od projekcji filmu pt. „Dzień Ziemi” oraz pogadanki na temat dbania o naszą planetę.

Następnie na dywanie z tektury falistej  pojawiły się ekomodelki i ekomodele. Ich stroje wykonane były z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki na śmieci, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza, folia bąbelkowa itd. Na pokazie chłopcy prezentowali  stroje rycerskie, strój Minionka, fantastyczne postacie. Był też elegancik w czarnym garniturze foliowym i kapeluszu. Dziewczynki zaś upodobały sobie stroje wieczorowe, suknie balowe i bajkowe. Prawie każda dama miała torebkę i ekologiczną biżuterię. Wszystko było dopracowane i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, w tym przypadku ekologiczny. Ekostylizacje powstały w domu z pomocą Rodziców.

To była prawdziwa ekologiczna rewia, świetna zabawa oraz pokaz kreatywności i pomysłowości. Brawo dla dzieci i Rodziców!

Autor: Marzena Pelc