KONKURS GEOGRAFICZNY "PODKARPACKIE - MÓJ REGION"

Uczniowie naszej szkoły: Kajetan Sodomir i Maksymilian Siembida z klasy 6c wzięli udział w I KONKURSIE GEOGRAFICZNYM "PODKARPACKIE - MÓJ REGION" organizowanym przez Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego (PTG) oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika (IV LO) w Rzeszowie.

Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o województwie, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania swoim regionem oraz kształtowanie poczucia więzi regionalnej poprzez upowszechnianie wiedzy o Małej Ojczyźnie. Konkurs posiada patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiej Kurator Oświaty.

Konkurs składał się z dwóch części. Eliminacje szkolne przeprowadzono na przełomie marca i kwietnia, finał zaś w siedzibie IV LO w Rzeszowie w dniu 24 kwietnia 2024 r. Data imprezy nie była przypadkowa, nawiązuje bowiem do Światowego Dnia Geografa (23 IV ) oraz Dnia Ziemi ( 22 VI).

Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Maślach

Autor: Agnieszka Maślach