Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki

„LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW” 2024  w Lublińcu.

21 marca 2024 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 13 lat i uczniów szkół ponadpodstawowych „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW” .

Hasłem  tegorocznej edycji  było „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu. Na konkurs pod patronatem honorowym Ministra Edukacji, Posłów na Sejm RP: Izabeli Leszczyny i Andrzeja Gawrona oraz Wojewody Śląskiego wpłynęło niespełna 600 tekstów. Do drugiego etapu przeszło 16 tekstów, wśród nich praca naszej uczennicy.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Antonina Zielińska, uczennica kl. 7d

Praca Antosi zadziwiła jurorów swoją dojrzałością trafnością spostrzeżeń oraz umiejętnością ujęcia refleksji w krótkiej, wydawałoby się mocno ograniczającej formie 160 znaków.

Nauczyciel przygotowujący uczennicę – Mirosława Pikula

Autor: Mirosława Pikula