Konkurs Literatura i Dzieci „W ŚWIECIE WYOBRAŹNI”

13 listopada 2019 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się eliminacje miejskie Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci – W świecie wyobraźni”.

Tegoroczna tematyka dotyczyła utworów opisujących rzeczywistość, często nierealną lub pozostającą w sferze dziecięcej fantazji. W eliminacjach wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły.  Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie: Florian Karaczewski kl. II c, Weronika Dryńska kl. II d, Miłosz Nadbereżny kl. III b, Magdalena Kopyto kl. VI c, Tymoteusz Bulak kl. VII b.
Eliminacje Rejonowe Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci – W świecie wyobraźni” odbyły się 23 listopada 2019 r. w Tarnobrzegu.
Komisja Artystyczna w składzie: Danuta Pado ( aktorka, instruktor teatralny, wieloletni koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego),  dr Edyta Nieduziak ( teatrolog, kulturoznawca, pedagog teatru, wykładowca – Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz Sebastian Lis ( muzyk, kompozytor WDK w Rzeszowie)   przyznała w II kategorii wiekowej wyróżnienie dla Miłosza Nadbereżnego ucznia klasy III b oraz w I kategorii wiekowej II miejsce dla Floriana Karaczewskiego - ucznia klasy II c. Miłosza do konkursu przygotowała pani Renata Pluta, zaś Floriana pani Renata Igras.

I miejsce oraz nominację do Wojewódzkiego Konkursu, który odbędzie się w Rzeszowie
4 grudnia br. otrzymała WERONIKA DRYŃSKA
  uczennica klasy II d. Dziewczynka prezentuje piękny wiersz Danuty Wawiłow pt. "Wędrówka". Opiekunem artystycznym Weroniki jest pani Marzena Pelc.

Życzymy Weronice sukcesu i mocno trzymamy kciuki!

Autor: mgr Marzena Pelc