„Małe dziecko – wielka sprawa” .

Zapraszamy do udziału w ostatnich działaniach projektu pn. „Małe dziecko – wielka sprawa” .

Głównym tematem projektu są potrzeby małych dzieci ponieważ starsze funkcjonują już w pewnym systemie – najczęściej szkolnym i same potrafią je wyartykułować. Nasze doświadczenia pokazują jak ważne są pozytywne i prawidłowe więzi rodzinne czy międzypokoleniowe oraz umiejętności wychowawcze, i jak istotne jest ich wzmacnianie w profilaktyce przemocy ponieważ stanowią jedną z najważniejszych grup czynników chroniących.

Koordynacją projektu zajmuje się Wydział Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowej Woli, tel. 15 6433480. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych działań, terminów ich realizacji oraz rekrutacji zamieszczone są pod adresem:

Działania są skierowane do mieszkańców naszego miasta, a udział w nich jest bezpłatny. Są to:

1)      Miniwykłady tematyczne dla rodziców pn. „Zdrowy rodzic – zdrowe i bezpieczne dziecko” - przeznaczone głównie dla osób, które spodziewają się dziecka lub planują mieć dzieci; ich celem jest wzrost świadomości przyszłych rodziców w zakresie ważnego tematu jakim jest zdrowie rodziców
i jego wpływ na zdrowie potomka.

2)      Dwudniowe warsztaty pn. „Komunikacja w relacjach rodzinnych” to oferta skierowana do osób zainteresowanych nauką lub doskonaleniem umiejętności służących budowaniu zdrowych relacji, umiejętności w zakresie nazywania i bezpiecznego wyrażania własnych emocji, radzenia sobie ze stresem oraz rozwiązywaniem konfliktów.

3)      Konsultacje rodzicielskie skierowane do rodziców borykających się z trudnościami wychowawczymi oraz chcących wzmocnić swoje kompetencje z uwzględnieniem budowania bezpiecznych więzi
z dzieckiem, a także radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Wydział Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowej Woli