III b w Międzyuczelnianej Bibliotece

Czytanie pobudza wyobraźnię, o tym mogli się przekonać uczniowie klasy III b, którzy 24 października w Międzyuczelnianej Bibliotece byli na spotkaniu autorskim z Tomaszem Trojanowskim – pisarzem książek dla dzieci, autorem scenariuszy i słuchowisk radiowych.

Było to spotkanie w ramach projektu BibliotekAnimacjAktywność – Jestem za! Pisarz zabrał dzieci w podróż do świata książek. Opowiadał o swoich pierwszych lekturach, dzięki którym pokochał czytanie. Były to książki z serii wydawniczej „Seria z Wiewiórką”, „Poczytaj Mi Mamo”, a w późniejszych latach książki Alfreda Szklarskiego czy Zbigniewa Nienackiego. Zdaniem autora to właśnie książki pobudzają naszą wyobraźnię, zaś pisanie to magia, a samo czytanie ma niezwykłą moc. Dzięki stworzonym
w naszym umyśle wizjom możemy czerpać radość z dobrej lektury. Tomasz Trojanowski zaprezentował uczestnikom spotkania niektóre swoje książki, np. „Kocie historie” Uczniowie w trakcie spotkania zadawali pytania, np. Jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem, czy skąd czerpie pomysły na swoje książki. Tomasz Trojanowski zachęcał dzieci, by sięgały do książek, najlepiej każdego dnia. Czytanie ożywia nasz umysł i można się przy tym wspaniale bawić. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa Tomasza Trojanowskiego i zdobyć autograf.

Renata Pluta

Autor: mgr Renata Pluta